I. A diknkormnyzat clja, feladata
1. Az iskolai diknkormnyzat a dikok jogrvnyestshez, a ktelessgk teljestshez szksges felttelek megteremtsnek eszkze; feladata, hogy kpviselje az iskola tanulinak rdekeit, rszt vegyen az iskolai dikkzssg alaktsban.
2. A diknkormnyzat tevkenysge a tanulkat rint valamennyi krdsre kiterjed.
3. A diknkormnyzat a tanuli rdekkpviseleten tl rsz vesz az iskolai let albbi terleteinek segtsben, szervezsben:
- tanulmnyi munka (versenyek, vetlkedk, plyzatok, szakkrk)
- sportlet
- kulturlis programok, megemlkezsek, tborok szervezse
- iskolardi mkdtetse
- iskolajsg patronlsa
- az iskola krnyezetnek, rendjnek megvsa
- stb.
II. A diknkormnyzat felptse, tisztsgviseli
1. A dik-rdekkpviselet osztlyszint fruma a kb. 2 fs az osztly kpviselit (DK), az osztly tagjai vlasztjk vente, ez a szemly sajt beltsra lemondhat vagy osztly trsai panaszai miatt eltancsolhatjk.
2. A DK. tagjai rszt vesznek az osztlykzssg letnek alaktsban, szervezsi feladatokat ltnak el, kpviselik az osztlyukat magasabb frumokon, ezen bell klnbz szakterlet csoportok tagjaiv vlnak.
3. A DK.-n belli csoportoknak vezett kell vlasztaniuk maguk kzl. Kritrium mindenki csak ott lehet megvlasztani ahol aktv munkt vgez.
4. Vendg tagok azon tagok kiket hivatalosan nem vlasztotta meg az osztly nem az osztly kpviselje (iskolnk brmely tanulja)
5. A Csoportok vezetit a DK kpviseli szavazssal vlasztjk meg; megbzatsuk egy vre szl kivve ha munkjnak nem tesz eleget vagy a csoport tagjai nem tarjk alkalmasnak tbbet eme feladatra.
6. A csoportok Tagjai titkrt vlasztanak. A titkr feladata hogy minden gylst jegyz knyvet rjon, rtkelst ksztsen a flves DK munkjrl, pnz kezelse bizonyos fokig csak jegyzi a pnz mrtkt, menyit klttt s mire a DK, maga a szmlval nem foglalkozik. adminisztrl, az fs szmlk tovbbtsa s sszegzse a feleadatta.
7. A Vezetk ltszmt a csoportok szma hatrozza meg. A csoportok Tagjai elnkt s alelnkt vlasztanak. Az elnk feladata a DK lseinek s a vezetsg rendkvli lseinek sszehvsa, levezetse, a hozott dntsek, hatrozatok vgrehajtsnak figyelemmel ksrse, j csoportok felmrse elavult csoportok levtele, valamint a patronl tanrral val kapcsolattarts. Az alelnk feladatta DK lseinek s a vezetsg rendkvli lseinek sszehvs, nagyban segti az elnk munkjt. Alrsval l.
8. A Csoport vezeti egyenrangak.
III. A diknkormnyzat mkdse, kapcsolatai az iskolai let tbbi szerepljvel
1. Az iskolai diknkormnyzat munkjt patronl tanr segti (DSP).
2. A diknkormnyzat l a Kzoktatsi trvnyben meghatrozott dntsi, egyetrtsi s vlemnyezsi jogaival.
3. A DK - az iskolai nevelsi tervvel sszhangban – 1 vre elre tervezi munkjt melyet hellyel kzzel korrigl vkzben.
4. A DK tagjai rendszeresen (havonta) tjkoztatjk egymst a csoportok munkjrl, kzsen felmrik a tanulcsoportok ignyeit, szrevteleit az iskolai lettel kapcsolatban, ha szksges, ezeket tovbbtjk az illetkeseknek. A kapcsolattarts formja lehet: DK-gyls, krlevl, krdv, iskolardiban, iskolajsgban, falijsgon megjelel hirdetmny.
5. Az DK minden vben megszervezi a Dikkzgylst; ennek clja a tanuli jogok rvnyeslsnek, az iskolai hzirendben meghatrozottak vgrehajtsnak ttekintse, az etikai kdexhez kapcsolatos krdsek tdolgozsa, problmk, szrevtelek, javaslatok, krsek ismertetse, az iskolai kzssgek (iskolavezets, neveltestlet, tanulcsoportok) egyttmkdsnek erstse.